fbpx

Najczęstsze pytania dotyczące naszego gabinetu stomatologicznego

Jeśli zastanawiasz się jak odbywa się u nas leczenie stomatologiczne, z jakich narzędzi i metod oraz chciałbyś poznać być może inne odpowiedzi na pytania związane z naszymi usługami dentystycznymi – przejrzyj poniższą sekcję FAQ lub zwyczajnie skontaktuj się z nami.

 

WYBIELANIE LAMPĄ W GABINECIE:

Całkowity czas wykonania pojedynczego zabiegu to ok 1h. Podczas zabiegu nieustannie towarzyszy Ci lekarz. Jeżeli tego potrzebujesz wykonywane są krótkie przerwy. Zabieg nie jest męczący, nie wymaga szerokie otwierania ust. W trakcie wybielania komfortowo siedzisz na fotelu stomatologicznym, a czas mija w przyjemnej atmosferze.

Składa się z 3 sesji naświetlających lampą wybielającą BEYOND2.

Wystarczy jeden zabieg.
Efekty są widoczne od razu.

Producenci systemu Beyond podają, że przeprowadzone badania na szerokiej grupie Pacjentów na całym świecie wskazują, że efekt utrzymuje się przeciętnie ok 2 lat. Czynnikiem, który będzie sprzyjał wydłużeniu utrzymywania się efektu wybielania jest ograniczenie spożywania kawy, herbaty oraz palenia papierosów.
Wybielanie można po tym czasie powtórzyć bez uszczerbku dla zębów.

Tak, ponieważ właśnie na tym polega fenom wybielania zębów systemem Beyond. Efekt ostateczny jest osiągany w trakcie 1 sesji wybielania. Zawsze przed zabiegiem i po zabiegu oceniany jest kolor zębów aby ocenić otrzymane rezultaty.

Przeprowadzone testy potwierdzają, że po zastosowaniu wybielania Beyond, zęby uzyskują odcień od 5 do 14 odcieni bielszy (wg skali VITA). Rezultaty zależne są od tego jak bardzo przebarwione były zęby.

Efekt ostateczny jest osiągany w trakcie 1 sesji wybielania (1h) Zawsze przed zabiegiem i po zabiegu oceniany jest kolor zębów aby ocenić otrzymane rezultaty.

Z uwagi na to, że preparat wybielający Beyond jest nakładany na powierzchni wargowej zębów ( nie nakładamy od strony języka i podniebienia) zaleca się, aby zęby były pozbawione kamienia od strony gdzie będzie działał środek wybielający Beyond. Jeśli są to drobne przebarwienia , osady ( brązowe naloty) preparat Beyond dzięki swoim enzymatycznym właściwościom rozpuści je.

Nie zaleca się wykonywania zabiegu wybielania w tym samym dniu co usuwanie kamienia. Jeśli jest taka potrzeba dobrze jest usunąć kamień najpóźniej 1 dzień przed zaplanowanym zabiegiem wybielania.

Naturalnie. Wbrew niekiedy pojawiającej obiegowej się opinii zabiegi wybielania są bardzo bezpieczne. Obecnie stosowane preparaty a zwłaszcza Beyond mają stężenie dostosowane do panujących wymogów odnoszących się do materiałów stomatologicznych. Producenci Beyond zoptymalizowali stężenie preparatu Beyond, który w połączeniu z lampą wybielającą Beyond tworzy najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy system do wybielania zębów na świecie. Dlatego jest on tak mocno rozpowszechniony na całym świecie i stosowany z tak dużym powodzeniem.
Nie uszkadza szkliwa i głębszych tkanek zęba. Zabiegi wybielania systemem Beyond mogą być wykonywane wielokrotnie bez uszczerbku dla zębów.

Każdorazowo przez zabiegiem wybielania systemem Beyond Lekarz oceni Twój stan uzębienia.
Zabiegowi wybielania nie zostaną poddane osoby, które mają widoczne ubytki próchnicowe niewyleczone, osoby, które utraciły wypełnienie/plombę, osoby, które borykają się z bardzo dużą nadwrażliwością zębów tzn. Odczuwają ból podczas picia spożywania zimnych pokarmów i napojów. Wymienione wyżej sytuację sprzyjają wystąpieniu silnej nadwrażliwości po wybielaniu zębów.

  1. Lekarz dokonuje oceny stanu uzębienia. W pojedynczych przypadkach może skierować Cię na leczenie/czyszczenie zębów.
  2. Zgłoś Lekarzowi jeśli masz dokuczliwą nadwrażliwość zębów, wówczas wszelkie parametry zostaną dostosowane do Twoich potrzeb.
  3. Następuje zabezpieczenie dziąseł płynnym koferdamem. Lekarz dokonuje oceny kolory wyjściowego Twoich zębów -medyczna dokumentacja fotograficzna.

Wybielanie jest całkowicie bezbolesne! Preparat Beyond posiada stężenie dostosowane do obecnie panujących wymogów dotyczących materiałów stomatologicznych. Dla Twojego komfortu możesz poprosić Lekarza o krótką przerwę jeśli zajdzie taka potrzeba.
W trakcie wybielania możesz odczuwać przyjemne ciepło, które stanowi energia emitowana przez lampę wybielającą Beyond.
Jeśli jesteś osobą, której dokucza nadwrażliwość zębów podczas jedzenia i/lub picia zgłoś to przed rozpoczęciem wybielania.
Dzięki takim informacjom Lekarz, który będzie wykonywał zabieg wybielania Beyond dostosuje wszelkie parametry do Twoich potrzeb.

Tak, system wybielający Beyond rozjaśnia martwe zęby. Stopień rozjaśnienia jest uzależniony od koloru wyjściowego zęba.
Po zabiegu wybielania zaleca się wymianę plomby w martwym zębie na jaśniejszą dla uzyskania jeszcze lepszych efektów estetycznych.

Plomby się rozjaśniają optycznie, tzn jeżeli dwa zęby w okol są wybielone to plomba tez wydaje się jaśniejsza i 90% przypadków nie widać różnicy. Jednak czasem jest wymagana wymiana plomby po zabiegu wybielania. Wszystko zależy od koloru wyjściowego zęba, oraz koloru wypełnienia.

Poniedziałek – piątek 8:00-21:00 oraz wybrane soboty 08:00 – 20:00

Na każdy zabieg trzeba się umówić telefonicznie:

Turek – 63 306 70 07

Kalisz – 62 506 50 03

[an error occurred while processing this directive]