fbpx

Fluoryzacja zębów

fluoryzacja Kalisz

Czym jest fluoryzacja zębów?

Fluoryzacja zębów jest profilaktyką zapobiegania próchnicy. To metoda podczas której stosuje się fluor korzystnie oddziałujący na szkliwo zębów. Jego niewielkie ilości w naszym organizmie są potrzebne do właściwego funkcjonowania kości i zębów. Swoje zastosowanie znalazł szczególnie w gabinetach stomatologicznych ze względu na właściwości bakteriobójcze. Podczas prawidłowej higieny jamy ustnej nie może zabraknąć past i płynów do płukania ust z niewielką zawartością fluoru. Fluor najlepiej działa w momencie kontaktu z zębami, dlatego też fluoryzacja zębów polega na kontaktowym i bezpośrednim nakładaniu preparatów stomatologicznych na powierzchnię zębów. Najczęściej są to żele, pianki lub lakiery fluorowe.

Jak przebiega fluoryzacja zębów?

Lekarze stomatologii najczęściej wybierają metodę fluoryzacji zębów polegającą na zastosowaniu żelu lub pianki fluorowej. Ten rodzaj zabiegu nazywamy fluoryzacją egozgenną. Przed zabiegiem fluoryzacji, stomatolog z należytą dokładnością oczyszcza zęby pacjenta. A preparat stomatologiczny z fluorem zostaje nałożony na powierzchnię zębów w postaci cienkiej warstwy. Podczas kilku godzin preparat wzmacnia szkliwo poprzez dostarczenie jonów fluorkowych. Po zabiegu stomatolodzy zalecają, aby nie spożywać produktów i nie pić przez ponad dwie godziny. Z zabiegu fluoryzacji mogą skorzystać zarówno dzieci i dorośli. Dodajmy, że zabieg fluoryzacji zębów jest bezbolesny i nie powoduje dyskomfortu u pacjentów.

Wskazania do fluoryzacji zębów

Fluoryzacja zębów ma na celu przede wszystkim zapobiegać próchnicy. Zapobiega także próchnicy wtórnej wokół wypełnień i koronek. Prócz profilaktyki bakteriobójczej, zabieg zaleca się również w przypadkach leczenia nadwrażliwości szyjek zębowych. Fluor wzmacnia szkliwo, a także jest pomocny w procesach remineralizacyjnych. Może odbudować niewielkie uszkodzenia szkliwa.

Zabieg fluoryzacji i lakierowania można przeprowadzać co 3 lub 6 miesięcy. Zadbaj o swój uśmiech! Zapraszamy na całkowicie bezbolesne i szybkie zabiegi fluoryzacji do naszej kliniki Hollywood Smile Turek oraz Hollywood Smile Kalisz.

Zapraszamy też na zabiegi scalingu oraz piaskowania zębów!

Wszystkie nasze usługi stomatologiczne

[an error occurred while processing this directive]