fbpx

Ortodoncja

Dobry ortodonta kalisz

Na czym polega leczenie ortodontyczne?

Leczenie ortodontyczne stosuje się w przypadku nieestetycznie ustawionych zębów, niewłaściwych kontaktów pomiędzy górnymi i dolnymi zębami czy też wtedy, gdy dochodzi do zaburzenia czynności stawów skroniowo-żuchwowych. Leczenie tego rodzaju wad wpływa nie tylko na poprawę estetyki uśmiechu, ale może nas uchronić przed wieloma dolegliwościami, np. patologicznym ścieraniem zębów.

Leczenie ortodontyczne, aby było prawidłowe, musi być realizowane według indywidualnego planu. Pacjent poddawany jest niezbędnym badaniom klinicznym, które pozwalają poznać specyfikę jego uzębienia i umożliwiają dobór najwłaściwszych technik leczenia.

Kiedy nosić aparat ortodontyczny?

Aparat ortodontyczny polecany jest wszystkim osobom – zarówno dzieciom i dorosłym, którzy borykają się z wadami zgryzu. A te z kolei mogą być odpowiedzialne za pękanie i kruszenie się zębów. Większość z nas decyduje się na leczenie, aby poprawić walory estetyczne swojej jamy ustnej.

Kiedy jeszcze należy rozważyć założenie aparatu ortodontycznego? W sytuacji, gdy parodontoza powoduje widoczne zmniejszenie odporności zębów objawiające się ich rozchwianiem. Jeśli nasze zęby powodują ból żuchwy i głowy, często mylony z bólem migrenowym. Gdy dziecko posiada cofnięty podbródek i wypowiada się bardzo niezrozumiale, wtedy aparat ortodontyczny jest wsparciem dla leczenia logopedycznego.

Czy w każdym wieku mogę założyć aparat ortodontyczny?

Aparat ortodontyczny można założyć w każdym wieku. Dobry ortodonta indywidualnie dobiera metodę i plan leczenia pacjenta uwzględniając jego wiek. W naszej klinice Hollywood Smile w Turku i w Kaliszu stosujemy środki specjalnie dedykowane zarówno dzieciom jak i dorosłym. Bez względu na wiek, jeśli zauważysz bóle żuchwy i głowy, przesunięcia i rozchwianie zębów, infekcje próchnicze oraz urazy zębów, należy skonsultować problem z ortodontą. A profesjonalny ortodonta postawi diagnozę i w przypadku leczenia ortodontycznego, wybierze właściwy aparat.

Profesjonalny zakres opieki ortodontycznej i najwyższe standardy

Wszystkim naszym pacjentom oferujemy profesjonalne i kompleksowe leczenie ortodontyczne, atrakcyjne ceny, skuteczność oraz częstotliwość wizyt kontrolnych dopasowanych do potrzeb pacjenta. Zastosowanie aparatu ortodontycznego przyczyni się do zniknięcia bólu żuchwy i głowy oraz poprawi kondycje i wygląd naszej jamy ustnej.

Wymarzony uśmiech możesz mieć na wyciągnięcie ręki!

W naszej klinice stawiamy na profesjonalizm i wykształcenie naszej stomatologicznej kadry. Doświadczeni lekarze gwarantują świadczenie usług na najwyższym poziomie. Pacjenci docenili nasz gabinet nie tylko za profesjonalne zabiegi stomatologiczne, ale również atrakcyjne ceny i promocje na leczenie ortodontyczne. Spełniamy wszelkie normy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Atmosfera, którą tworzą nasi stomatolodzy sprawia, że pacjenci nie odczuwają stresu. Zapraszamy do naszego gabinetu Hollywood Smile na zabiegi ortodoncji: ul. Armii Krajowej 1 – Turek, ul. Polna 104 – Kalisz.

Wszystkie nasze usługi stomatologiczne

[an error occurred while processing this directive]