fbpx

Periodontologia Kalisz

periodontologia kalisz - HSKalisz
dobry periodontolog Kalisz - HSkalisz
Leczenie chorob dziasel Kalisz - HSKalisz
periodontolog kalisz -Hollywood Smile
Periodontoza dziąsła

Wśród wielu dziedzin stomatologii jedną z kluczowych jest periodontologia. Czym się zajmuje? Jej zakres obejmuje leczenie wszelkich chorób przyzębia, czyli wszystkich tkanek wokół zęba, które zapewniają jego stabilizację. Zaliczamy tutaj dziąsła, ozębną, okostną, kość wyrostka zębodołowego oraz cement korzeniowy. Periodontologia leczy również choroby błony śluzowej jamy ustnej. Nieleczone choroby przyzębia mogą prowadzić do parodontozy. Schorzenie coraz częściej dotyka również dzieci i młodzież.

Do objawów, które mogą wskazywać na konieczność konsultacji z periodontologiem, zaliczamy:

  • Odsłonięcie szyjek zębowych
  • Zaczerwienienie i krwawienie z dziąseł
  • Chwiejność zębów
  • Przemieszczanie się zębów
  • Nieprzyjemny zapach z ust
  • Nadwrażliwość zębów.

Czym zajmuje się periodontolog?

Zadaniem periodontologa jest słuszne diagnozowanie, zapobieganie i leczenie chorych tkanek otaczających ząb. Nasze zęby otoczone są dziąsłami, ozębną, okostną i cementem korzeniowym. Ich rolą jest ochrona zębów przed rozprzestrzenianiem się infekcji, która może dotrzeć do kanału korzeniowego. Nieleczone infekcje sprawiają nie tylko ból i poczucie braku stabilności zębów w jamie ustnej. W konsekwencji możemy walczyć z parodontozą.

Początkowe objawy parodontozy jest bardzo łatwo zbagatelizować. Nie ignoruj dyskomfortu w jamie ustnej podczas spożywania ciepłych lub zimnych posiłków. To mogą być symptomy pierwszego stadium choroby. Dlatego też, tak ważne są regularne wizyty u stomatologa. Wczesne zdiagnozowanie parodontozy pozwala na skuteczne i szybkie działanie, które opóźnia proces choroby, a nawet skuteczne wyleczenie. Specjaliści z naszej kliniki posiadają doświadczenie w prawidłowym diagnozowaniu schorzeń i infekcji tkanek około zębowych.

Zabiegi chirurgiczne wykonywane przez periodontologa

Kiretaż

To zabieg, który ma na celu usunięcie kamienia ze szczelin pomiędzy dziąsłem i zębem, czyli kieszonek zębowych. Wyróżniamy kiretaż zamknięty i otwarty, a zastosowanie jednej lub drugiej metody uzależnione jest od tego, jak głęboko kamień zalega w kieszonce zębowej.

W przypadku kiretażu otwartego dziąsło musi zostać nacięte, co umożliwia odsłonięcie korzenia zęba i oczyszczenie go z kamienia. Po zakończeniu zabiegu dziąsła są zszywane. Kiretaż zamknięty nie wymaga nacinania zęba. Dla pacjenta zabieg jest bezbolesny, ponieważ przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym.

Pokrycie recesji dziąsłowych

Nieprawidłowa technika szczotkowania zębów, nieodpowiednia higiena jamy ustnej, której następstwem może być stan zapalny dziąseł, a także wady zgryzu prowadzące do nadmiernej eksploatacji zębów mogą sprawić, że dojdzie do odsłonięcia powierzchni korzenia zęba, czyli recesji zębowych. Ich uwidocznienie wpływa nie tylko na zburzenie efektu estetycznego, ale może też wywołać szereg dolegliwości, powoduje m.in. nadwrażliwość zębów oraz zwiększa ryzyko wystąpienia próchnicy.

Usunięcie recesji możliwe jest dzięki zabiegowi chirurgicznemu, który przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, a zatem jest bezbolesny dla pacjenta. Technika zabiegu uzależniona jest od stopnia recesji oraz stanu jamy ustnej pacjenta.

Wydłużenie korony klinicznej zęba

Zabieg ten wykonuje się najczęściej, kiedy zaburzona jest estetyka girlandy dziąsłowej, a także po złamaniu zęba pod dziąsłem. Może być on również konieczny w przypadku bardzo zaawansowanej próchnicy. W tracie zabiegu odsłania się zdrową tkankę zęba, zmieniając przy tym położenie dziąsła. Po zakończeniu zabiegu dziąsło zostaje zszyte. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.

Periodontolog w klinice Hollywood Smile

Klinika Hollywood Smile z Turku i z Kalisza specjalizuje się również w profilaktyce i leczeniu chorób przyzębia. Periodontolog w procesie leczenia wykorzystuje sprawdzone i nowoczesne techniki regeneracyjno – naprawcze. Zaawansowany sprzęt oraz wysokiej jakości produkty stomatologiczne pozwalają na efektowną odbudowę chorych dziąseł, kości i więzadeł. W trosce o zdrowe zęby, zachęcamy do regularnych wizyt w naszej klinice, aby zastosować prawidłową profilaktykę higieny jamy ustnej lub wybrać właściwy proces leczenia.

Wszystkie nasze usługi stomatologiczne

[an error occurred while processing this directive]