fbpx

Piaskowanie zębów

piaskowanie-zebow-warszawa-praga-poludnie

Piaskowanie zębów jest jednym z podstawowych zabiegów stomatologii higienicznej. Piaskowanie zębów polega na mechanicznym usuwaniu osadów nazębnych i widocznych, niepożądanych przebarwień za pomocą tzw. piaskarki. Zabieg piaskowanie to zabieg uzupełniający po wcześniej wykonanym dokładnym scalingu.

Komu dedykujemy piaskowanie zębów? Zabieg jest w szczególności przewidziany:

  • dla palaczy
  • dla osób spożywających dużo kawy i herbaty
  • osób noszących aparaty ortodontyczne
  • dla posiadaczy tzw. stłoczonych zębów
  • dla wszystkich osób, które zdecydowały się na wybielanie zębów

Czy piaskowanie zębów może być nieprzyjemne?

Piaskowanie zębów jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Jednak osoby z nadwrażliwością zębową mogą niekiedy odczuwać dyskomfort i uczucie podrażnienia dziąseł.

Na czym polega zabieg piaskowania zębów?

Zabieg piaskowania polega na rozpyleniu w jamie ustnej pacjenta specjalnego, drobnego piasku wymieszanego z wodą. Mieszanina ta, pod wysokim ciśnieniem, jest w stanie dotrzeć w najgłębsze zakamarki, bruzdy zębowe oraz połączenia, tym samym odrywając i ścierając kamień nazębny, zanieczyszczenia i złogi. Zużyty piasek jest na bieżąco odsysany z jamy ustnej przy pomocy ssaka stomatologicznego.

O co jeszcze powinienem zapytać stomatologa?

Piaskowanie zębów w klinice Hollywood Smile przeprowadzane jest przez grono profesjonalistów. Umiejętnie wykonany scaling jest w 100% bezpieczny dla szkliwa pacjenta. Nasi stomatolodzy pracują na sprzęcie najnowszej generacji. To zabieg profilaktyczny, nie uszkadzający szkliwa. Dlaczego warto poddać się zabiegowi piaskowania zębów? Płytka nazębna powstaje w wyniku resztek pokarmu wraz z różnymi komórkami i bakteriami, które znalazły swoje miejsce na powierzchni zębów. Drobnoustroje oraz bakterie powodują szybsze powstawanie próchnicy. A próchnica wywołuje choroby dziąseł oraz paradontozę. Codzienne szczotkowanie nie pomaga w dotarciu do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Dlatego warto regularnie wykonywać piaskowanie zębów, które umiejętnie ściera płytkę bakteryjną, osad, a nawet niewielkie przebarwienia. Uwaga! Tradycyjny scaling nie usunie przebarwień spowodowanych długą antybiotykoterapią lub zaburzeniami w rozwoju szkliwa. Regularny scaling przeciwdziała wielu chorobom zębów i dziąseł. Jeśli chcesz utrzymać optymalną higienę jamy ustnej zabieg piaskowania zębów regularnie powtarzaj co około pół roku. W przypadku palaczy, osób nadmiernie spożywających kawę i herbatę, noszących aparaty ortodontyczne zaleca się, aby zabieg scalingu powtarzać częściej niż jeden raz na pół roku. Tym samym rozwój bakterii zostanie powstrzymany.

Po piaskowaniu zębów wskazane jest zastosowanie lakierowania (fluoryzacji) w celu wzmocnienia szkliwa zębowego.

Sprawdź także nasze pozostałe usługi, takie jak scaling (usuwanie kamienia), wybielanie zębów czy fluoryzacja.

Wszystkie nasze usługi stomatologiczne

[an error occurred while processing this directive]