fbpx

Profilaktyka kobiet w ciąży

Stomatologia dla kobiet w ciąży Turek/Kalisz

leczenie stomatologiczne kobiet w ciazy - Kalisz
stomatologia dla kobiet w ciazy

Na podstawie mylnie powtarzanych stwierdzeń wśród kobiet utarło się przekonanie, że w czasie ciąży nie można leczyć zębów. Wiele pań w ciąży boi się również wizyty u stomatologa, ponieważ sądzą, że znieczulenie konieczne do przeprowadzenia zabiegu może być szkodliwe dla dziecka. Trzeba podkreślić, że w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. To właśnie brak leczenia chorób jamy ustnej w okresie ciąży może być szkodliwy dla dziecka. Badania pokazują, że choroby mają istotny wpływ na wystąpienie przedwczesnego porodu lub niskiej masy urodzeniowej dziecka.

Stomatologia dla kobiet w ciąży w Turku i w Kaliszu

Zęby kobiet w ciąży wymagają szczególnej dbałości. W czasie tych 9 miesięcy kobieta odczuwa dolegliwości związane z krwawieniem z dziąseł. Mogą również nasilać się takie problemy, jak próchnica, ruchomość zębów, wrażliwość dziąseł na ból czy nieprzyjemny zapach z ust. Przyczyny ich powstawania mogą być różne, ale często wiążą się z samym przebiegiem ciąży. Nudności i wymioty, które pojawiają się w pierwszym trymestrze, są szkodliwe dla szkliwa i mogą zwiększać ryzyko wystąpienia próchnicy. Zmiany hormonalne wywołują problemy z dziąsłami – stają się one rozpulchnione, przerośnięte i łatwo ulegają zranieniom. Wśród zmian czynnościowych w jamie ustnej możemy wskazać zwiększone wydzielanie śliny o kwaśnym odczynie, dzięki czemu bakterie mogą mnożyć się zdecydowanie szybciej. Biorąc pod uwagę typowe dla kobiet w ciąży podjadanie i apetyt na produkty wysokowęglowodanowe, konieczna jest właściwa higiena jamy ustnej. Warto na czas ciąży wymienić szczoteczkę na tę z miękkim włosiem. Dobrze zaopatrzyć się również w pastę do zębów wrażliwych i płyn do płukania jamy ustnej z zawartością fluoru.

Zapraszamy na leczenie kobiety w różnych stadiach ciąży!

Dlaczego leczenie zębów i opieka stomatologiczna w trakcie ciąży są tak istotne? Rozwijające się w jamie ustnej bakterie są zagrożeniem nie tylko dla Twoich zębów, ale mogą również zagrozić zdrowiu dziecka. Wraz z krwią bakterie mogą przenieść się na cały organizm, a przez łożysko przenikną do dziecka. Może skutkować to przyspieszonym porodem albo niską masą urodzeniową.

Zęby warto wyleczyć jeszcze na etapie, kiedy planujesz ciążę. Odwiedź nasz gabinet stomatologiczny już w stanie błogosławionym – ale wcześniej koniecznie poinformuj o tym stomatologa. W trakcie ciąży warto wybrać się do nas na wizytę przynajmniej raz w każdym trymestrze. Uzyskasz u nas pomoc i odpowiednie wskazówki, które pomogą Ci utrzymać zęby w jak najlepszej kondycji. Nie ma również potrzeby obawiać się znieczulenia – dziś produkuje się je bez składnika obkurczającego naczynia krwionośne, dlatego w żaden sposób nie zaszkodzi ono dziecku!

W gabinecie stomatologicznym Hollywood Smile w trakcie ciąży możesz liczyć na:

  • przeszkolenie dietetyczne,
  • instruktaż z zasad higieny jamy ustnej
  • leczenie próchnicy
  • leczenie zmian zapalnych przyzębia.

Wszystkie nasze usługi stomatologiczne

[an error occurred while processing this directive]