fbpx

Protetyka - protezownia Kalisz

protetyka kalisz tanio
donbry protetyk kalisz
Protezy zębowe Kalisz - protetyka

Protetyka jest działem stomatologii, który pracuje nad rekonstrukcją czynności oraz budowy układu stomatologicznego. Celem protetyki stomatologicznej jest odtworzenie warunków zgryzowych zarówno po utracie zębów naturalnych, jak i po znacznym ich uszkodzeniu.

Przyczyny rozległych zniszczeń twardych tkanek zęba

Swoje uzębienie możemy stracić wskutek choroby próchnicowej i licznych urazów mechanicznych. Często przyczyną rozległych tkanek twardych zęba jest tradycyjny lub patologiczny proces ścierania się zębów.

Poznaj różne protezy zębowe

Aby skutecznie odtworzyć warunki zgryzowe, w protetyce stosuje się różne rodzaje uzupełnień, które możemy podzielić na:

  1. stałe, których nie można usunąć z ust, a więc wszelkie uzupełnienia ceramiczne (korony i mosty),
  2. ruchome – protezy akrylowe, szkieletowe, nylonowe lub acetalowe,
  3. kombinowane – protezy ruchome, które łączy się ze stałymi np. przy pomocy zasuw czy zatrzasków.

Nowoczesne metody odtwarzania uzębienia

Teraz nowoczesna protetyka oferuje komfortowe i estetyczne rozwiązania na brak uzębienia. Nowoczesna protezownia wykonuje dla pacjentów mosty porcelanowe czy protezy zębowe szkieletowe. Jednak coraz częściej wielu pacjentów zgłasza się z chęcią korekty swojego uzębienia, które ich wizualnie nie satysfakcjonuje. Ubytki zębowe, przebarwienia i delikatną krzywiznę można zniwelować za pomocą zastosowania koron oraz licówek porcelanowych. Dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać wspaniałe efekty estetyczne i funkcjonalne. Utrata zębów jest nieodwracalna. A doświadczony protetyk pomoże pacjentowi w odtworzeniu utraconego uzębienia. Dostępność materiałów najwyższej jakości oraz nowoczesne techniki leczenia protetycznego umożliwiają osiągnięcie zadowalającego efektu.

Trzeba podkreślić, że brak jednego bądź kilku zębów to nie tylko problem natury estetycznej. Wpływa on również na stan naszego uzębienia. Pozostałe zęby w trakcie żucia mają do wykonania więcej pracy, co prowadzi do znacznego ich osłabienia. Braki w uzębieniu z czasem powodują również zmiany patologiczne w stawach skroniowo-żuchwowych. Im szybciej brak w uzębieniu zostanie uzupełniony, tym lepiej dla pozostałych zębów.

Leczenie protetyczne

Przebieg leczenia protetycznego musi zostać indywidualnie dostosowany. Ważna jest tutaj prawidłowa ocena stanu uzębienia, która pozwala dobrać odpowiednie metody leczenia oraz uzupełnienie pasujące do naszego uśmiechu. Nasz protetyk robi wszystko, aby zrehabilitować cały układ stomatologiczny. Leczenie polega na przywróceniu właściwego i zadowalającego kształtu całej twarzy, równowagi mięśniowo – neurologicznej oraz bezproblemowej funkcji przeżuwania produktów spożywczych. Podczas leczenia protetycznego ważne są również kwestie wizualne, które nie powinny wywoływać wśród pacjentów kompleksów. Nowe i piękne uzębienie powoduje, że poziom pewności siebie wzrasta. Bezpowrotnie znika dyskomfort spowodowany brakiem uzębienia.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Klinika Hollywood Smile Kalisz zapewnia wysokiej jakości leczenie, specjalistyczną wiedzę, profesjonalny sprzęt i fachową obsługę. Długoletnie doświadczenie naszego zespołu stomatologów pozwala na wykonywanie profesjonalnych usług stomatologicznych, począwszy od podstawowej higieny, aż po złożone zabiegi.

Wszystkie nasze usługi stomatologiczne

[an error occurred while processing this directive]