fbpx

Scaling / Usuwanie kamienia - Kalisz

piaskowanie-zebow-warszawa-praga-poludnie

Na czym polega piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów to jeden z podstawowych zabiegów stomatologii higienicznej, polegający na mechanicznym usuwaniu osadów nazębnych i widocznych, niepożądanych przebarwień za pomocą tzw. piaskarki. Piaskowanie jest także jedną z form usuwania kamienia nazębnego i powinno być traktowane jako zabieg uzupełniający, po przeprowadzeniu zabiegu scalingu zębów.

Dla kogo przeznaczone jest piaskowanie zębów?

  • dla palaczy
  • dla osób spożywających dużo kawy i herbaty
  • osób noszących aparaty ortodontyczne
  • dla posiadaczy tzw. stłoczonych zębów
  • dla wszystkich osób, które zdecydowały się na wybielanie zębów

Piaskowanie zębów jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne, jednak osoby z nadwrażliwością zębową mogą niekiedy odczuwać dyskomfort i uczucie podrażnienia dziąseł. Piasek dentystyczny używany do piaskowania ma także charakterystyczny, słonawy smak – co również w momencie zabiegu może powodować delikatny dyskomfort.

Jak wygląda zabieg piaskowania zębów?

Zabieg piaskowania polega na rozpyleniu w jamie ustnej pacjenta specjalnego, drobnego piasku wymieszanego z wodą. Mieszanina ta, pod wysokim ciśnieniem, jest w stanie dotrzeć w najgłębsze zakamarki, bruzdy zębowe oraz połączenia – odrywając i ścierając kamień nazębny, zanieczyszczenia i złogi. Zużyty piasek jest na bieżąco odsysany z jamy ustnej przy pomocy ssaka stomatologicznego.Zabieg piaskowania zębów trwa około 30 minut.

Scaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego

Scaling zębów w klinice Hollywood Smile przeprowadzany jest przez profesjonalnych stomatologów z długoletnim doświadczeniem. Warto wiedzieć, że umiejętnie wykonany scaling jest w 100% bezpieczny dla szkliwa pacjenta. Nasi stomatolodzy pracują na sprzęcie najnowszej generacji. To zabieg profilaktyczny, nie uszkadzający szkliwa. Dlaczego warto poddać się zabiegowi piaskowania zębów? Płytka nazębna powstaje w wyniku resztek pokarmu wraz z różnymi komórkami i bakteriami, które znalazły swoje miejsce na powierzchni zębów. Drobnoustroje oraz bakterie powodują szybsze powstawanie próchnicy. A próchnica wywołuje choroby dziąseł oraz paradontozę. Codzienne szczotkowanie nie zawsze jest skuteczne w trudno dostępnych miejscach w jamie ustnej. Dlatego warto regularnie wykonywać piaskowanie zębów, które umiejętnie ściera płytkę bakteryjną, osad, a nawet niewielkie przebarwienia.

Uwaga! Tradycyjny scaling nie zlikwiduje przebarwień spowodowanych długim przyjmowaniem antybiotyków lub zaburzeniami w rozwoju szkliwa. Regularnie przeprowadzany scaling przeciwdziała wielu chorobom zębów i dziąseł. Jeśli chcesz utrzymać optymalną higienę jamy ustnej zabieg piaskowania zębów regularnie powtarzaj co około pół roku. W przypadku palaczy, osób nadmiernie spożywających kawę i herbatę, noszących aparaty ortodontyczne zaleca się, aby zabieg skalingu powtarzać częściej niż jeden raz na pół roku. Tym samym rozwój bakterii zostanie powstrzymany. Pamiętaj, że nieodpowiednia dieta, nadużywanie kawy, herbaty oraz zaniedbanie pielęgnacji jamy ustnej nie jest obojętne dla naszych zębów. Aby uniknąć nieprzyjemnych zabiegów dentystycznych, dbaj codziennie o kondycję swojej jamy ustnej.

Zalecenia po skalingu

Po piaskowaniu zębów wskazane jest zastosowanie lakierowania (fluoryzacji) w celu wzmocnienia szkliwa zębowego. Często po zabiegu pacjenci odczuwają nadwrażliwość zębów. Uczucie jest chwilowe i nie powinno niepokoić pacjentów. Lakierowanie minimalizuje nadwrażliwość i chroni zęby przed powstawaniem próchnicy. Profilaktyka i higiena jamy ustnej pozwalają na utrzymanie satysfakcjonującej kondycji naszych zębów. Zyskaj piękny i zdrowy uśmiech już po jednym zabiegu scalingu.

[an error occurred while processing this directive]