fbpx

Stomatolog dla dzieci Kalisz

stomatologia dziecieca kalisz - HS
Dentysta Kalisz

Do wizyty w gabinecie dentystycznym należy przyzwyczajać dziecko od najmłodszych lat. Nie jest prawdą, że tylko zęby stałe powinny być poddawane kontroli. Często dochodzi bowiem do tzw. próchnicy butelkowej spowodowanej przez długie karmienie dziecka butelką ze smoczkiem. Jej wystąpienie może negatywnie odbić się na stanie zębów stałych.

Pierwsza wizyta malucha u stomatologa

Rodzice często bagatelizują pierwszą wizytę z dzieckiem u stomatologa i przychodzą zbyt późno. Pierwsza wizyta powinna mieć miejsce, wtedy gdy dziecko ma około rok. Pamiętajmy, że pierwsza wizyta nie musi być jednoznaczna z wykonywaniem bolesnego zabiegu. Tutaj ważna jest rutynowa kontrola. Dzięki kontaktom dziecka ze stomatologiem od najmłodszych lat, wypracujemy pozytywną postawę dziecka wobec wizyt w gabinecie stomatologicznym. W klinice Hollywood Smile Kalisz, stomatolog dla dzieci zyskał pozytywne opinie wśród wielu maluchów i rodziców.

Czym powinien charakteryzować się dobry stomatolog dziecięcy?

Stomatolog dla dzieci podczas pierwszej wizyty powinien zyskać zaufanie dziecka oraz pomóc rodzicom w wyborze odpowiedniej metody szczotkowania oraz środków do higieny jamy ustnej przeznaczonych dla dzieci. Dentysta dla dzieci specjalizuje się w leczeniu zębów u najmłodszych przy zastosowaniu najmniej inwazyjnych i bolesnych metod. Bezbolesne leczenie maluchów jest możliwe przy użyciu ozonowania oraz leczenia zębów bez wiercenia. Na czym polega ozonowanie? To krótki i bezbolesny zabieg, który zapobiega rozmnażaniu się bakterii i grzybów. Ozon skutecznie likwiduje wirusy. Świetnie zastępuje antybiotyki. Zdaniem stomatologów, to jedna z najlepszych metod zapobiegania i leczenia próchnicy butelkowej. To alternatywa dla lapisowania zębów, których wnętrze pozostanie czarne do czasu kiedy nie pojawią się nowe zęby.

Leczenie zębów bez wiercenia

Najlepszy dentysta dla dzieci doskonale wie, że maluchy panicznie boją się wierteł oraz nieprzyjemnych hałasów. Leczenie ząbków żelem zamiast wiercenia jest bezbolesne i pozwala na dokładną adhezję wypełnień. Niemalże wszystkie ubytki w zębach stomatolog leczy za pomocą żelu, który zmiękcza próchniczą zębinę, która zostaje usunięta przez wydrążacze. Podczas zabiegu usuwa się tylko zmienioną chorobowo tkankę. Dentysta dziecięcy stosując żel nie narusza zdrowego zrębu zęba. Dziecko unika stresujących hałasów. Właściwości antybakteryjne żelu pozwalają na skuteczne odkażenie ubytku. Żel świetnie radzi sobie z drobnoustrojami. Na tak przygotowane ząbki zakłada się wypełnienia w różnych kolorach na życzenie malucha.

Leczenie zębów u dzieci

Stomatologia dziecięca opiera się głównie na profilaktyce i nauczeniu dzieci praktyki higieny jamy ustnej. Wymaga to zaangażowania zarówno ze strony lekarza stomatologa, jak i rodziców dziecka. Maluch od najmłodszych lat oswaja się w gabinecie dentystycznym, co pozwoli mu bez obaw korzystać z usług stomatologicznych w dorosłości. W naszej klinice prócz leczenia zachowawczego dostępna jest również kompleksowa opieka dentystyczna podczas wymiany zębów mlecznych na stałe u dziecka.

Czy warto leczyć zęby mleczne?

Zęby mleczne podobnie jak stałe powinny być poddane rutynowej kontroli, a w razie potrzeby – leczone. Zęby mleczne z próchnicą sprawiają ból maluchom. Brak właściwej pielęgnacji zębów mlecznych może przyczynić się do zbyt wczesnego wyżynania się zębów stałych. A w konsekwencji prowadzi do wad zgryzu. Dzięki higienie jamy ustnej od najmłodszych lat, dziecko nabierze prawidłowych nawyków pielęgnacyjnych.

Stomatolog dziecięcy może również poinstruować dziecko, w jaki sposób prawidłowo myć zęby i jak dbać o higienę całej jamy ustnej. Wyrobienie u dziecka nawyku regularnego mycia zębów i stosowania przy tym odpowiedniej techniki to jeden z kluczowych środków do zachowania zdrowia jamy ustnej. Profilaktyka od najmłodszych lat może pozwolić dziecku na uniknięcie wielu chorób i problemów z zębami w kolejnych latach życia.

Dobrze znamy małych pacjentów, dlatego wiemy jak o nich dbać! Wizyta u stomatologa może być przyjemna. Dentysta dziecięcy w klinice Hollywood Smile Kalisz zapewnia kompleksową opiekę dentystyczną. Szczególne podejście stomatologa do malucha sprawia, że wizyta przebiega bez stresu. Dzieci leczymy bezboleśnie – starając się zawsze minimalizować stres oraz maksymalnie skracając czas wizyty.

Wszystkie nasze usługi stomatologiczne

[an error occurred while processing this directive]