fbpx

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza Kalisz
dobry periodontolog Kalisz - HSkalisz

Stomatologia zachowawcza obejmuje wszelkie działania, których celem jest profilaktyka i leczenie zębów. Wśród typowych zabiegów możemy wskazać leczenie próchnicy, leczenie endodontyczne (kanałowe) czy wypełnienia materiałami światłoutwardzalnymi. Stomatologia zachowawcza ma na celu utrzymać w nienagannej kondycji zęby i całą jamę ustną. Brak regularnych wizyt w klinice stomatologicznej prowadzi do ubytków w zębach, próchnicy oraz innych poważnych schorzeń jamy ustnej.

Przeprowadza się je zazwyczaj w znieczuleniu, co oznacza, że nie musimy obawiać się bólu. Leczenie polega na usunięciu chorych tkanek zęba i zastąpieniu ich wypełnieniem. Wykorzystywane są wypełnienia kompozytowe (światłoutwardzalne). Ich zastosowanie pozwala na osiągnięcie najlepszych efektów estetycznych – dobiera się taki kolor wypełnienia, by był on dopasowany do barwy naszych zębów.

Stomatologia zachowawcza – zadbaj o swoje zęby!

Leczenie zachowawcze ma na celu usunięcie i leczenie próchnicy. Stomatolog likwiduje chore tkanki zęba oraz wypełnia ubytek materiałem kompozytowym lub zakłada opatrunek tymczasowy. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu, dlatego pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Podczas wizyty kontrolnej na życzenie pacjenta wykonujemy higienizację jamy ustnej. Jej zadaniem jest usunięcie złogów osadzonych na zębach w miejscach trudno dostępnych dla pacjenta. Najczęściej pacjent nie jest w stanie dotrzeć do tych miejsc szczoteczką podczas mycia zębów. Zdrowe środowisko jamy ustnej jest podstawą do utrzymania zdrowych zębów. Zabiegi profilaktyczne uzębienia zapobiegają próchnicy i stanom zapalnym dziąseł. W trosce o zdrowe zęby oferujemy profesjonalne zabiegi scalingu, usuwania kamienia nazębnego, osadu, piaskowania i polerowania. Regularne wykonywanie zabiegów higienicznych gwarantuje brak próchnicy, brak stanów zapalnych dziąseł, krwawienia dziąseł oraz brak nieprzyjemnego zapachu z ust.

Leczenie próchnicy jest niezwykle istotne. Nie tylko pozwoli nam to zachować piękny uśmiech, ale przede wszystkim jest konieczne do utrzymania zdrowia całego organizmu.

Do czego może nas doprowadzić nieleczona próchnica?

Próchnica może bowiem wywoływać choroby dziąseł i przyzębia, ale także innych organów (serca, nerek, stawów). Próchnica jest problemem dotykającym wielu z nas. Jej obecność wiąże się z nadwrażliwością podczas spożywania posiłków i picia, bólem a nawet z przebarwieniami. Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu profilaktyki przeciw próchnicowej. Warto regularnie odwiedzać nasz gabinet dentystyczny w celu przeprowadzenia kontroli. W przypadku zauważenia próchnicy, nasi lekarze od razu będą mogli podjąć niezbędne działania, co uniemożliwi dalszy jej rozwój.

Regularna profilaktyka kluczem do sukcesu!

Jeśli chcesz uniknąć usuwania chorych zębów lub leczenia kanałowego, które nie należy do przyjemnych, postaw na regularne kontrole stomatologiczne. Nie zapominaj o codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Szczotkowanie zębów co najmniej trzy razy dziennie oraz stosowanie płukanek poprawia kondycję jamy ustnej i zębów. Jeśli dawno się nie badałeś, przyjdź na kontrolę do kliniki Hollywood Smile. Nasz zespół profesjonalnych stomatologów gwarantuje kompleksową obsługę dentystyczną.

Wszystkie nasze usługi stomatologiczne

[an error occurred while processing this directive]