fbpx

Wybielanie zębów

piaskowanie-zebow-warszawa-praga-poludnie

Obecnie stomatologia estetyczna zaskakuje coraz to nowszymi metodami, które mają za zadanie poprawić estetykę i wygląd naszego uzębienia. Wybielanie zębów nie jest już tylko dostępne dla nielicznych! Zabieg wybielania zębów staje się coraz popularniejszy.

Dlaczego decydujemy się na zabieg wybielania zębów?

Każdy z nas marzy o białym i zdrowym uśmiechu! Żółte zęby, przebarwienia i ubytki powodują wśród wielu pacjentów obniżenie poczucia własnej wartości oraz stres. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów klinika Hollywood Smile Turek i Hollywood Smile Kalisz oferuje profesjonalne wybielanie zębów.

Najczęściej decydujemy się zabieg wybielania zębów ze względu na powstałe przebarwienia. Przebarwienia powstają na skutek nagromadzenia się barwników na szkliwie i zmian chorobowych zębów. Ponadto ich źródłem mogą być choroby, antybiotykoterapia czy zaburzenia hormonalne. Produkty sprzyjające pojawieniu się przebarwień to kawa i herbata.

Metody wybielania

Zdaniem stomatologów najskuteczniejszą techniką wybielania zębów jest zabieg wykonany w gabinecie stomatologicznym. Warto wiedzieć, że środki higieniczne do domowego wybielania zębów dostępne w aptekach i drogeriach podtrzymują efekt uzyskany w gabinecie stomatologicznym. Podczas profesjonalnego wybielania zębów, stomatolog stosuje środki i wysokim stężeniu nadtlenku wodoru. Efekty po zabiegu są satysfakcjonujące. Wybielanie zębów nie trwa długo i jest bezbolesne. Dentysta swoją pracę rozpoczyna od oczyszczenia zębów z zalegających złogów i płytki nazębnej. Następnie ocenia kolor zębów i nakłada preparat wybielający, który pozostawia na zębach pacjenta około 10-15 minut. Po upływie określonego czasu, stomatolog likwiduje preparat, jeśli efekt nie jest zadowalający – lekarz ponownie aplikuje preparat wybielający, aż do uzyskania założonego efektu.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu wybielania zębów stomatolodzy zalecają, aby pacjenci przez około pięć dni unikali barwiących produktów spożywczych i alkoholu. Zwiększona wrażliwość zębów nie pozwala również na gorące lub zimne potrawy. Ważne, aby zastosować tzw. „białą dietę”. Spożywamy niebarwiące jedzenie i picie. Eliminujemy również palenie tytoniu przez kilka dni po wykonaniu zabiegu.

Wybielanie zębów – przeciwwskazania

Przed wykonaniem zabiegu wybielania zębów stomatolog przeprowadza konsultację z pacjentem, która ma na celu wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Kto nie powinien decydować się na zabieg wybielania zębów?

  • osoby poniżej szesnastego roku życia,
  • osoby z wysoką nadwrażliwością zębów i widocznymi ubytkami spowodowanymi próchnicą,
  • kobiety w ciąży i karmiące,
  • osoby, które borykają się z problemem pękającego szkliwa, chorobami dziąseł i obnażonymi korzeniami zębów,
  • osoby uzależnione od tytoniu.

W klinice Hollywood Smile tworzymy idealny uśmiech!

W klinice Hollywood Smile mogą Państwo wykonać profesjonalne wybielanie zębów. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. A efekt wybielania utrzymuje się nawet do dwóch lat. Przebarwienia i inne niedoskonałości znikają, a nasi pacjenci cieszą się śnieżnobiałym uśmiechem.

[an error occurred while processing this directive]