fbpx

Zdjęcia cefalometryczne

Cefalometria Turek/Kalisz

piaskowanie-zebow-warszawa-praga-poludnie

Cefalometria diagnozuje wady zgryzu. Jest odmianą zdjęcia RTG czaszki w pozycji bocznej. Tego typu zdjęcie wykonuje się, aby potwierdzić wady zgryzu. Jest niezbędne do rozpoczęcia leczenia ortodontycznego. Wszystkich pacjentów szukających cefalometrii w Turku, w Kaliszu lub okolicach zapraszamy do jednej z naszych klinik Hollywood Smile.

Cefalometria znajduje swoje zastosowanie szczególnie w ortodoncji. Zdjęcie cefalometryczne przedstawia czaszkę, tkanki twarde i miękkie twarzy, zatoki przynosowe oraz podniebienie twarde. Dzięki obrazowi, ortodonta jest w stanie podać przyczyny wady zgryzu, planuje ich leczenie oraz kontroluje przebieg całego procesu. Ponadto ortodonta robi pomiary, które są niezbędne do rozpoczęcia leczenia. Zdjęcie cefalometryczne wykonuje się w projekcji bocznej.

Na czym polega zdjęcie cefalometryczne?

Cefalometria wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie, które zaznaczmy nie jest obojętne dla organizmu człowieka. Dodajmy, że jego ilość podczas wykonywania zdjęcia jest bardzo niewielka, tym samym nie będzie miała wpływu na ludzkie zdrowie i samopoczucie.

Jak wykonuje się zdjęcie cefalometryczne?

Badanie realizuje się za pomocą przystawki do aparatu pantomograficznego. Wygląda to następująco. Głowa pacjenta zostaje unieruchomiona przy użyciu uchwytów nakładanych na uszy i nos. Pacjent jest zobowiązany do ściągnięcia biżuterii w obrębie twarzy. Jeżeli pacjent posiada już protezy czy inne metalowe części powinien powiadomić o tym lekarza. Pacjent otrzymuje specjalny fartuch ochronny. Wykonanie zdjęcia przebiega bardzo szybko.

Nasza klinika wykorzystuje nowoczesny sprzęt do wykonania badania. Dlatego też, liczba promieni rentgenowskich jest dodatkowo zminimalizowana. A jakość zdjęcia jest satysfakcjonująca. Zdjęcie umożliwia lekarzowi na dotarcie do zakamarków zęba, których lekarz nie jest w stanie zobaczyć gołym okiem. Pamiętajmy, że tylko lekarz może zlecić wykonanie badania pacjentowi. Zdjęcie cefalometryczne jest podstawą do udanej diagnostyki i dalszego leczenia.

Przeciwwskazania do wykonania zdjęcia cefalometrycznego

Najważniejszym przeciwwskazaniem do wykonania zdjęcia cefalometrycznego jest ciąża. Jeżeli pacjentka jest w ciąży niezwłocznie powinna poinformować o fakcie lekarza.

Jak często powinno się wykonywać zdjęcie RTG?

Zdjęcie cefalometryczne oraz inne badania radiologiczne powinniśmy ograniczać do szczególnych przypadków, ze względu na promieniowanie RTG.

Profesjonalna korekcja zębów!

Jeśli chcesz profesjonalnie wyleczyć wady zgryzu lub skorygować nieprawidłowo ustawione zęby – zdecyduj się na leczenie ortodontyczne, które rozpoczniesz od konsultacji z ortodontą. Po wykonaniu zdjęcia cefalometrycznego, lekarz zaprezentuje plan leczenia. Każdemu z pacjentów zależy na estetycznym uśmiechu. Nasi specjaliści dzięki zastosowaniu najnowszej technologii wraz z doświadczeniem wyrównają zęby w taki sposób, by kontakty między górnymi a dolnymi były prawidłowe. Leczenie, które kończy się sukcesem jest gwarancją poprawy estetyki uśmiechu. Chroni również przed patologicznym ścieraniem się zębów.

W klinice Hollywood Smile stomatolodzy i ortodonci prezentują indywidualny plan leczenia dla każdego pacjenta. Pacjent przechodzi niezbędne badania, które umożliwiają lekarzom ocenę i specyfikę uzębienia. Dzięki temu, stomatolog wybiera najlepszą z możliwych technik leczenia.

[an error occurred while processing this directive]